Abant Quad ATV

Ana Sayfa / HAKKIMIZDA

Abant Quad ATV

ATV Safari Nedir, Nasıl Yapılır?Son yılların en popüler doğa sporlarından olan ATV Safari, macera ve adrenalin tutkunlarının bir numaralı tercihleri arasında yer almaktadır. Şehir hayatının keşmekeşinden ve yoğun trafik çilesinden bir sürelik uzaklaşmak isteyenlerin tercih ettiği outdoor sporların heyecan arayanlar için en üst sırasında yer alan ATV Safari turları inanılmaz enerji depolayacağınız bir gün geçirebilirsiniz. Peki, ATV Safari nedir, nasıl yapılır sorularına cevap arayacak olursak; öncelikle ATV Safari nedir derseniz; özel bir araçla yapılan outdoor spor türüdür. Arazi için üretilen ve dağ, tepe gibi zorlu yol şartlarında kullanılabilen araçlar ile yapılan turlar ATV Safari olarak adlandırılmaktadır. ATV Safari nedir sorusunun bir cevabı da isteğe bağlı olarak ister 1,5 saatlik isterseniz de talebe göre 6 saatlik bir zaman diliminde gerçekleştirilen, yeri geldiğinde çamurlara battığınız, yeri geldiğinde tepelere tırmandığınız bir doğa sporudur.ATV Safari nasıl yapılır sorusuna gelecek olursak; bunun için en önemli kural 17 yaşını doldurmuş olmanız gerektiği. Sonrasında ATV Safari turu hizmeti aldığınız firma tarafından size 15 dakikalık teorik, 15 dakikalık da pratik bilgi verilmektedir. Burada önemli konulardan biri ATV Safari turu nasıl yapılır sorusunu sorarken, bu alanda güvenilir firmaları araştırarak, tercih yapmanızın gerekliliğidir. Amaç, ATV Safari turunda doğanın güzelliğini yaşayabilmek, çamurlar, çukurlar ve tepeleri güvenli bir şekilde aşarak anılar arasına unutulmaz bir günü daha eklemek olacaktır. İşte bu amaç doğrultusunda ATV Safari turu nasıl yapılır derken, sizin de yapmanız gereken hazırlıklar bulunmakta. ATV Safari turuna çıkmadan önce mevsim şartlarına uygun giyinmeniz yani özellikle kış ise sıcak bir mont ve yağmurluğunuzu unutmamalısınız. Bunun dışında sağlam bir spor ayakkabı, içeceğiniz ve malzemelerinizi koyacağınız bir sırt çantanız olmalı. ATV Safari turuna çıkarken güvenliğiniz için gerekli cross kask, body armour, gözlük ve galoş size turu sağlayan firma tarafından verilecektir. ATV Safari turu hizmeti aldığınız firmadan tur öncesinde mutlaka size ne tür ekipman ve destekler sağladığını öğrenmelisiniz ve 1 gün öncesinden rezervasyon yaptırmalısınız. Bu arada ATV Safari turu nasıl yapılır sorusunun bir cevabı da tur sırasında telefonla konuşmanın ve sigara içilmesinin yasak olması.


ABANT?

Abant Gölü, Bolu'nun Mudurnu ilçesinin 18 kilometre kuzeydoğusunda yer alan yaklaşık 1350 metre yüksekliğinde ve alanı 125 hektarı bulan bir heyelan set gölüdür. Abant Gölü'nün suları tatlıdır ve en derin yeri 18 metredir. Abant Gölü çevresindeki 1150 hektarlık kısım bitki örtüsü zenginliğinden dolayı Tabiat Parkı olarak 1988 yılında koruma altına alınmıştır. Gölü çevreleyen asfalt yol, gezinti amacıyla kullanılır. Dört adet günübirlik piknik alanı yer alır.

Abant Gölü, Batı Karadeniz bölümü dağlarının ikici sırasını oluşturan, Abant ve Keremali dağları üzerinde yer alır. Abant Deresi’nin vadisinde bir heyelan gölü oluşmuştur. Bu gölün çevresinde 1400-1700 metreye varan tepeler vardır. Gölden taşan sular Abant Deresi ile Bolu Çayı’na dökülür.

Abant Gölü çevresindeki 1150 hektarlık kısım bitki örtüsü zenginliğinden dolayı Tabiat Parkı olarak 1988 yılında koruma altına alınmıştır. Sarı ve karaçam, meşe, kavak, dişbudak ve söğüt ağaçları ile ormangülü, ılgın, fındık, kuşburnu, muşmula, çilek, ısırgan ve çayır otları başlıca bitki türlerindendir. Ayrıca Abant Gölü’nün yüksek yamaçlarında bulunan Abant Çiğdemi ve gölde bulunan Abant Alabalığı endemik türlerdendir.

Galerilerden