Quad ATV

Ana Sayfa / QUAD ATV / Quad ATV

Doğayı dere, tepe merak ediyorsanız;

Tozdan, çamurdan, ıslanmaktan...  yani kirlenmekten korkmuyorsanız; adrenalinden hoşlanıyor, doğaya bayılıyorsanız ATV turu tam da size göre.

Abant ATV Turu Hakkında Bilgiler

Dört tekerli motor olarak tabir edilen ATV’ye binmek için araç kullanmayı bilmenize ve ehliyetli olmanıza da gerek yok. Hatta ilk defa bir araç kullanıyorsanız kısa bir brifingden sonra kendinize güveniniz geliyor da diyebiliriz. Çölde, kumda, karda, asfaltta gidebilecek şekilde tasarlanmış ATV’ler en fazla 60 km hız yapabileceğiniz, doğa keşifleri için oldukça ideal araçlar. İşin adrenalin kısmı ise kullanımındaki zorluk değil, gezerken çamurun içinde çamura bulanmanız, sudan geçerken sırılsıklam olmanız gibi engebeli alanlardaki akrobasileri kapsıyor.

ATV Turlarında Tüyolar, Bilgiler, Dikkat Edilmesi Gerekenler

Her ne kadar kullanımı kolay, rotası belli ve rehberli de olsa ATV kiraladığınızda güvenliğiniz için almanız gereken bazı tedbirler var. Bu konuda firmalar da sizi uyarıyor ve yasal olarak güvenlik amaçlı kullanacağınız malzemeleri size veriyor.

Abant safari tur esnasında kask takmanız zorunlu. Kaskın çene kısmınızı da kapsayan tam kask denilen türden olması gerekiyor. Yağmurluk, eldiven gibi malzemeler ise hava şartlarına göre veriliyor. Düşme durumlarında herhangi bir yaralanma yaşamamak için dirseklik ve dizlik takmanız da önemli.

16 yaşından küçük ATV gezginleri sürücü koltuğunu arkasındaki arka koltukta yolcu olarak gezebiliyorlar. Fakat sürüş tecrübeleri varsa ve ısınma turunda problem yaşanmıyorsa tur ücretine ek olarak bir bedel ödeyerek sürücü olabiliyorlar.

12 yaşından küçük çocuklar ise ATV’ye sadece arka koltukta binebiliyor. 3 yaşından küçük çocuklar ATV safari turuna katılamıyor.

ATV’lerin motor gücü ağırlıklarıyla doğru orantılı. Hafif ATV’ler siz gaza ne kadar basarsanız basın fazla sürat yapmadığından daha güvenli. Ama anlaştığınız firmada araç seçme şansınız yoksa gaza fazla yüklenmemeye ve ani çıkışlar yapmamaya çalışın.

Galerilerden